вторник, 17 января 2017 г.

Модуль 11.

На цьому модулі відбулося наше заключне заняття.
Кожен із нас підготував виступ, де були продемонстровані такі роботи:
- wiki- сторінку з посиланням на Портфоліо
-сайт вчителя,учнів у презі
- презентація основних пи тань, таблиця ЗХД
-різні опитувальники, форми оцінювання, документи фасилітації.
Цей тренінг розвинув у мене багато нових навичок,я дізналася багато цікавого і корисного для своєї подальшої педагогічної діяльності і можу тепер використовувати набуті знання викладаючи у школі.

понедельник, 16 января 2017 г.

Модуль 10.

Цей модуль допоміг зрозуміти хто такий фасилітатор та його роль в навчанні учнів за методом проектів!Фасилітатор - це людина, головне завдання якої донести до учня думку про те, що основний результат навчання - здатність до інтенсивного і грамотного пошуку знань. Потрібно показати учню, що важливі не тільки отримані ним знання, головне - це внутрішні зміни. Такі учні вміють не тільки відповідати на запитання, вони вміють їх коректно ставити! І над такими речами на сьогоднішній день ще багато вчителів навіть не замислюються!
Також, під час роботи над модулем наша група аналізувала стратегії впровадження проектів (незважаючи на те, що на сьогоднішній день досить багато наукових робіт написано на тему методів впровадження засобів проектів, проте результати до цих пір, на жаль, неістотні)!
Після завершення вивчення даного модуля, я зробила такі висновки: 
  • уміння розумно поставити запитання – основа якісного навчання; 
  • поведінка вчителів, сприятливе середовище у класній кімнаті та стратегії впровадження проектів є дуже важливими при створенні навчального процесу, який будується на навчальних потребах учнів; 

  • деталі плану впровадження визначають вимоги до середовища поза класною кімнатою і забезпечують успіх навчання.

Модуль 9.

Цей модуль допоміг мені зробити  висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місцедиференційованого навчання.  
При виконанні учнями навчальних проектів, я розглядатиму створення для  них різних умов. Коли навчальні потреби різних учнів задовольняються, в них підвищується мотивація навчання та покращуються їхні оцінки.  Кожному учню потрібна індивідуальна підтримка та адаптація навчального матеріалу до його особливостей.Учням також потрібне середовище, яке б дозволило їм використовувати свої сильні сторони та задовольняти свої навчальні інтереси при отриманні знань та формуванні навичок.   Присутність у звичайному класі учнів із різноманітними навчальними особливостями і потребами – це особливий виклик для вчителів. Але з іншого боку, вміння вчителя враховувати та задовольняти різні навчальні потреби учнів може призвести до багатогранного різноманітного корисного навчального досвіду для всіх учнів.

пятница, 13 января 2017 г.

Модуль 8.

Цей модуль допоміг мені обдуматі, что означає «оцінювання, зосереджене на потребах учнів», а самє:
- Вивчення СУЧАСНИХ підходів в оцінці якості освіти;
- Створення системи індікаторів якості освітнього процесса;
- Створення інформаційної моделі системи ОЦІНКИ якості освіти;
- Створення системи моніторингу СОЦІАЛЬНОГО освітньогозамовлення для ОЦІНКИ інноваційної ДІЯЛЬНОСТІ школи у сфері Підвищення якості освіти;
- Необходимость оцінювання учнів на всих етапах їхньої ДІЯЛЬНОСТІ;
- Для учнів важліва вербальна оцінка їх досягнені;
- При оцінюванні, обов'язково нужно віднічаті позитивне;
- Оцінка винна буті для дітей стимулом, для подальшої роботи;

- Для визначення на якому Рівні учні познайомілісь з темою та нашли зв'язнкі з інімі темами вівчаємого курсу.

четверг, 12 января 2017 г.

Модуль 7.

На модулі 7 виконувала різні вправи: 

- обговорили та поділилися ідеями про те, як можна використати Інтернет у навчанні учнів; 
- вивчила основні аспекти де може знадобитиься Інтернет у навчанні учнів; 
- переглядала учнівські роботи та спробувала відчуим себе учнем. 

Планувала приклади учнівської роботи, розроблювала приклад учнівської роботи, виконуючи роль учня; навчилася створювати приклад роботи (презентації, публікації, вікі чи блогу), зберігати в папку приклад учня, робила аналіз власного навчання; переглядала блоги своїх колег, вносила туди свої коментарі. 


Виконавши цю вправу я з'ясувала призначення та змогла відповісти на питання модуля: Яким чином створення прикладу учнівської роботи допоможе мені пояснити учням мої очікування від проектів та покращити їх навчання? На завершення роботи я проаналізувала свою працю та зробила висновки за вправами цього модуля.

среда, 11 января 2017 г.

Модуль 6.

Пропонуємо вам переглянути наступні веб-сторінки для отримання докладніших відомостей щодо учнівської безпеки та відповідального використання Інтернету. 
 Українською мовою: 
http://www.onlandia.org.ua/ukr/   - Онляндія – безпечна веб-країна (для учнів, батьків та вчителів), проект Компанії Microsoft  

http://www.bezpeka.com/   - Портал "Центр Інформаційної безпеки" 

http://itsecure.org.ua/  - Портал «Інформаційна безпека», закони щодо безпеки та ІКТ

http://www.ukrtelecom.ua/reference/information/security - Безпечний Інтернет , сайт Укртелекому

http://fizika.net.ua/index.php?newsid=105 - Збірка гіперпосилань щодо безпеки для вчителів


http://www.bezpeka.com/ru/lib/spec/anot67.html - Інформаційна безпека в Internet: кримінологічний аспект в Інтернеті 


Англійською мовою (можна скористатися он-лайн перекладачем Гугл) : 

Безпека дітей на інформаційних шляхах  

Домашній контракт для онлайнової безпеки 

Безпека підлітків на інформаційному шосе  

Приклад Правил користування Інтернетом (ПКІ) у блозі 


Модуль 5.

Під час виконання завдання даного модуля я змогла:

·                     Обговорити ідеї проекту;
·                     Виокремити авторські права та правила правомірного використання робіт в освітніх проектах;
·                     Створити списки використаних ресурсів та оцінити їх використання в навчальних проектах;
·                     Переглянути План вивчення теми та внести до нього відповідні зміни

·                     Зрозуміла, що інтернет потрібен для розвитку навичок необхідних у 21 столітті. Удосконали свої знання щодо правил оформлення авторських посилань на використані джерела

вторник, 10 января 2017 г.

Модуль 4.


Цей модуль допоміг мені уточнити основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті. 
      
У цьому модулі ми:

·                     Обговорили приклади основних запитань за допомогою Інтернет-сервісів для спільної роботи із документами;
·                     Удосконалили цілі та основні запитання відповідно до державних освітніх стандартів; 
·                     Створили презентацію основних ідей навчальної теми; 
·                      Переглянули план вивчення теми та внесли до нього зміни.

Мої досягнення:
1.            Ознайомилася з поняттям формуючого оцінювання та прикладами інструментів та методів оцінювання навчальних потреб учнів.
2.            Розробила презентацію про основні ідеї вивчення теми.
3.            Створила таблицю ЗХД. 

четверг, 5 января 2017 г.

Модуль 3.


Цей модуль допоміг мені з’ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення Основних запитань проекту, а саме: 

·                     навчальних цілей,виходячи з вимог державних освітніх стандартів;
·                     навчальних програм та навичок, потрібних для життя у 21 столітті.
      Також я дізналася, що Основні запитання сприяють розвитку мислення та спонукають до дії, заохочують учнів використовувати навички мислення вищих рівнів. 
    
  Основні запитання поділяються на:


·                     Ключові запитання - загальні, широкоохватні, на них немає відповіді «так» або «ні», вони стосуються великих ідей та вічних концепцій. Часто Ключові запитання стосуються декількох предметів і допомагають учням зрозуміти, яким чином ці предмети пов’язані між собою. 
·                     Тематичні запитання проекту прямо пов’язані з проектом та сприяють пошуку відповіді на Ключове запитання. 

·                     Змістові запитання – конкретні запитання, що базуються на фактах та мають обмежену кількість правильних варіантів відповідей.

Модуль 2.

Створення  публікації.
Перед початком виконання вчителями цієї вправи слід оголосити тему, основні питання та завдання модуля, проговорити очікувані результати.
З вчителями слід пригадати, які кроки передбачалися в їх діяльності при створенні учнівської презентації. Вони повинні їх проговорити та тим самим вказати майбутні кроки по створенню учнівської публікації.
Крок 1.1: Аналіз прикладів учнівських публікацій (15 хв.). Спочатку вчителям слід продемонструвати не електронні варіанти прикладів учнівських публікацій, а друковані, запропонувати проаналізувати їх та відповісти на запитання, що подані у посібнику. Причому важливо окремо звернути увагу вчителів на відмінності між інформаційним бюлетенем та буклетом, оскільки їм надається можливість вибору типу публікації, що буде створена.
Вчителям необхідно зрозуміти призначення публікації та її місце у навчальному проекті: Для чого учні повинні її створювати? Чи можна обійтися без неї у навчальному проекті? Що такою публікацією намагалися продемонструвати учні? Як можна дійти висновку, що в учнів при реалізації проекту формувалися навички мислення високого рівня? Чому ще з різних навчальних предметів навчилися учні при підготовці змістового матеріалу до публікації крім вмінню працювати у програмі для створення публікацій?
Зверніть увагу вчителів на помилки, що припускаються найчастіше при створенні учнівських публікацій: у статтях публікації відсутні їх автори та посилання на використані інформаційні джерела. Зрозуміло, якщо вчителі самі не дотримуються правил цитування та оформлення власних думок, то учні також цього не робитимуть. Нагадайте вчителям про необхідність правильно і коректно цитувати інформаційні джерела, у тому числі Інтернет-джерела. У публікаціях це слід робити після кожної статті, а не наприкінці роботи, як це можна робити у презентаціях. При цьому потрібно вказувати і джерело, і ім.'я того, хто саме знайшов та підготував інформацію для публікації.
Крок 1.2: Шляхи використання публікацій у навчальному проекті (5 хв.). За допомогою мозкової атаки слід обговорити можливі напрями використання публікацій у навчальному проекті та перелічити основні вміння та навички, які розвиваються в учнів при створенні публікацій, крім тих, що відносяться до інформаційної культури.
Важливо, щоб при обговоренні були визначені такі особливості розвитку учнів під час створення публікацій:
використання при описуванні процесу, явища чи об'єкту своїх думок та повних речень, розрахованих на читання однією людиною,
комбінування тексту і зображень, можливо, схем, графіків і діаграм,
добір стилю тощо.
Дуже важливим є питання місця та ролі публікації у реалізації навчального проекту. Вчителі повинні зрозуміти мету створення учнем чи групою учнів публікації.
Кроки 1.3, 1.4. Планування змісту та розробка сценарію учнівської публікації власного навчального проекту (30 хв.). Для швидкого та якісного виконання кроків 3 та 4, тобто планування та створення сценарію публікації, доцільно заздалегідь роздрукувати приклади потрібних шаблонів, що є у програмі MS Publisher, та роздати їх кожному вчителю. Шаблони можуть стати для вчителів орієнтирами при створенні публікації. Ім. Лише необхідно пам'ятати, що публікація створюється від імені учня.
Крок 1.5. Створення публікації за допомогою програми MS Publisher (30 хв.). Останнім етапом цієї вправи передбачено безпосереднє створення публікації за допомогою програми MS Publisher. Знайомство з нею доцільно провадити аналогічно до того, як створювалась учнівська презентація: спочатку всім продемонструвати особливості роботи у програмі, паралельно запропонувати кожному вчителеві створити окремі фрагменти публікації, які пов'язані з особливостями цієї програми, потім надати вчителям час для створення своєї учнівської публікації для навчального проекту.
Звернемо увагу на особливості навчання вчителів створенню публікації. Ознайомлення може відбуватися за таким планом:
Завантаження програми MS Publisher.
Вибір типу публікації та відповідного макету.
Переміщення по сторінках, додавання та видалення сторінок.
Збереження публікації у звичайному форматі.
Введення тексту до текстових полів з клавіатури.
Вибір текстових полів, зміна їх місця розташування та розмірів, видалення текстових полів.
Додавання нових текстових полів.
Вставляння графічних об'єктів.
Групування та розгруповування об'єктів.
З'єднування та роз'єднання зв'язаних текстових полів.
Збереження публікації за допомогою пакувальника.

Модуль 1.

Ми сьогодні ознайомилися з тренінгом «Intel. Навчання для майбутнього» 10 версії. Мета даного курсу — допомогти вчителям розвинути навички навчання, що базуються на навчальних потребах учнів, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та методу проектів.
Основний курс Intel «Навчання для майбутнього» містить наступні головні теми:
—  ефективне використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі для формування у учнів навичок 21 століття;
—  використання інформаційно-комунікаційних технологій для покращення результатів навчання за допомогою проведення досліджень, комунікації, взаємодії, застосування ефективних стратегій та інших засобів:
—  розробка та наповнення навчальних планів та завдань, що відповідають державним освітнім стандартам;
—  керування навчальним процесом, зосередженим на навчальних потребах учнів, що заохочує самостійне визначення напряму навчання та спонукає до розвитку навичок мислення вищих рівнів;
співпраця з колегами для спільного вирішення проблем у навчанні учнів та оцінюванні навчальних планів один одного.
Також сьогодні створювали портфоліо. Портфоліо може бути як на папері, так і в електронному вигляді. Електронне портфоліо, в свою чергу, може зберігатись локально (бути доступним лише визначеному колу людей) та глобально (бути доступним для всього світу — для користувачів інтернету). Портфоліо — це спосіб фіксування, накопичення, оцінки і самооцінки особистих досягнень за певний проміжок часу.
Мета портфоліо: накопичення досягнень, відслідковування професійного прогресу, представлення діяльності і професійного розвитку за окремий проміжок часу.
Завдання:
—  проаналізувати і узагальнити свою роботу;
—  відобразити динаміку свого професійного росту;
—  представити досвід своєї роботи найбільш повно і ефективно.
Функції портфоліо:
—  діагностична — фіксує зміни за певний проміжок часу;
—  змістовна — розкриває спектр виконуваних робіт;
—  розвиваюча — забезпечує безперервний процес освіти і самоосвіти;
—  мотиваційна — відзначає результати діяльності;
—  рейтингова — дозволяє виявити кількісні і якісні індивідуальні досягнення.
Практичне значення портфоліо:
—  атестація в майбутньому;
—  систематизація діяльності власника портфоліо;
—  фактор, який стимулює професійний розвиток.
Блог — це веб-сайт, головний зміст якого — записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. Для блогів характерні короткі записи тимчасової значущості.
Також створили вікі-сторінку користувача та оформляти вікі-сторінки.
Кожна стаття містить наступні закладки: Стаття, Обговорення, Правити, Історія.
Стаття - безпосередньо текст статті.
Обговорення - коментарі та зауваження до статті.
Правити - внесення змін до статті.
Історія - історія створення статті, внесок кожного з учасників.
Для редагування статей необхідно клацнути на посилання чи кнопку «правити» або «правити цю статтю» (в залежності від налаштування знаходиться або вгорі сторінки, або ліворуч на панелі навігації або після тексту статті). Відкриється сторінка з текстом статті, яка містить особливі символи (Wiki-розмітка).
внесіть бажані правки,
в полі «Короткий опис змін» опишіть суть Вашої правки,
для перевірки правильного відобареження сторінки (форматування, формули, посилання, картинки) натисніть кнопку «Показати попередній перегляд»;
функція «Переглянути зміни» дозволяє порівняти поточну версію вихідного коду з тим, що відображається у вікні редагування;
якщо зауважень немає, опублікуйте свою нову версію. Для цього натисніть кнопку «Зберегти статтю».
Ваші правки будуть відразу доступними усім відвідувачам середовища.
Для зручності роботи - попередньо скопіюйте текст в текстовий редактор (через буфер обміну), відредагуйте, а потім перенесіть в вікно Веб-оглядача.
При редагуванні можна використовувати можливості Wiki-розмітки.
Вибір назви статті — відповідальний момент. Пам’ятайте, що від назви статті залежить те, наскільки швидко читач знайде потрібну йому інформацію, і чи знайде її взагалі.
Також для статей важливо зберігати структуру. Стаття розпочинається з означення основного поняття. Після визначення та вступу-анотації йде розгорнута стаття, бажано розділена на порівняно невеликі секції. Потім можуть бути розміщені: навігаційні шаблони, категорії статті та інтервікі.
Вступ
У вступній частині слід зазначити основний термін, який виділяється напівжирним шрифтом. Якщо термін має синоніми, вони повинні бути перераховані через кому, і виділені курсивом. Також через кому варто перелічити розповсюджені скорочення й абревіатури для цього терміну (оформити як гіперпосилання на статтю, що містить варіанти інтерпретації абревіатури).
Далі, через тире «—» варто дати визначення чи короткий опис поняття. У статті, присвяченій особистості вказати професію, місце народження, досягнення. У статті, присвяченій деякій дисципліні, жанру мистецтва і т.д. — вказати, підрозділом якої більш загальної області вони є, а також коротко описати співвідношення із суміжними дисциплінами, особливо якщо різниця між ними не зрозуміла.
Основна частина
При великому обсязі статті, варто розбити матеріал на розділи. Умовно великою статтею можна вважати статтю, що займає більше ніж одну сторінку екрану.
Секціонування (розбивка на розділи) статті дуже важливе, тому що дозволяє бачити загальну структуру статті і швидко знаходити потрібні дані в ній. Секціонування також дозволяє окремо редагувати кожний розділ.
Для створення розділів необхідно назву розділу/підрозділу необхідно заключити в знаки =. Наприклад,
    ==Назва розділу==
  ===Назва підрозділу===
====Назва під-підрозділу==== .
Якщо стаття містить більше ніж 3 розділи, то на початку сторінки в автоматичному режимі формується зміст статті (перераховуються назви розділів та створюються посилання на них).
Для того, щоб відмінити автоматичне формування змісту, необхідно в тексті статті додати _NOTOC_ .
Для того, щоб змінити місце розташування Змісту, необхідно в потрібному місці помістити ключове слово _TOC_ .
Заключна частина
У кінці статті прийнято розміщувати посилання на інші матеріали з даної тематики: суміжні статті, сайти, літературу та перелік категорій, до яких належить стаття. Створіть:
— розділ «Література».
— розділ «Див. також».
— розділ «Інтернет-ресурси».